Reklamsız Sözcü
CANLI MAÇLAR
27.05.2017 Cumartesi
KOD
LİG
SAAT
EV SAHİBİ
KARŞILAŞMA
MS
DEPLASMAN
IY
  • 262
    ABD
    21:30
    Seattle Sounders
    Stadyum: CenturyLink Field
    - : -
    Portland Timbers
    Hakem: Mark Geiger
    -:-
  • 103
    AFK
    21:00
    Eintracht Frankfurt
    Stadyum: Commerzbank Arena
    - : -
    Borussia Dortmund
    Hakem: Deniz Aytekin
    -:-
  • 269
    ARJ
    22:15
    Banfield
    Stadyum: Estadio Florencio Sola
    - : -
    Temperley
    Hakem: Fernando Espinoza
    -:-
  • 248
    ARJ
    20:00
    Colon
    Stadyum: Estadio Brigadier General Estanislao Lopez
    - : -
    Gimnasia La Plata
    Hakem: Andres Merlos
    -:-
  • 277
    ARJ
    23:15
    Newells Old Boys
    Stadyum: El Coloso del Parque (Marcelo Bielsa)
    - : -
    Olimpo
    Hakem: Jorge Balino
    -:-
  • 191
    BLR
    16:00
    Naftan Novopolotsk
    - : -
    FC Minsk
    -:-
  • 197
    BLR
    17:00
    Slutsk
    - : -
    Slavia Mozyr
    -:-
  • 217
    BLR
    18:00
    Torpedo Zhodino
    - : -
    Gomel
    -:-
  • 259
    BEL
    21:30
    Genk
    Stadyum: Luminus Arena
    - : -
    Sint-Truiden
    Hakem: Nicolas Laforge
    -:-
  • 267
    BOL
    22:00
    Nacional Potosi
    - : -
    Guabira
    -:-
  • 266
    BR1
    22:00
    Vasco da Gama
    Stadyum: Sao Januario
    - : -
    Fluminense
    Hakem: Raphael Claus
    -:-
  • 270
    BR2
    22:30
    ABC FC
    - : -
    Vila Nova
    -:-
  • 271
    BR2
    22:30
    Londrina
    - : -
    Luverdense
    -:-
  • 272
    BR2
    22:30
    Nautico
    - : -
    Ceara
    -:-
  • 273
    BR2
    22:30
    Paysandu
    - : -
    Internacional
    -:-
  • 218
    ÇEK
    18:00
    Hradec Kralove
    Stadyum: Vsesportovni
    - : -
    Bohemians 1905
    Hakem: Milan Matejcek
    -:-
  • 219
    ÇEK
    18:00
    Karvina
    - : -
    Jablonec
    -:-
  • 220
    ÇEK
    18:00
    Pribram
    Stadyum: Na Litavce
    - : -
    FC Fastav Zlin
    Hakem: Jan Machalek
    -:-
  • 221
    ÇEK
    18:00
    Slavia Prag
    Stadyum: Eden Arena (Synot Tip Arena)
    - : -
    Zbrojovka Brno
    Hakem: Zbynek Proske
    -:-
  • 222
    ÇEK
    18:00
    Slovacko
    Stadyum: Mestsky Fotbalovy Stadion
    - : -
    Sparta Prag
    Hakem: Ondrej Ginzel
    -:-
  • 223
    ÇEK
    18:00
    Slovan Liberec
    Stadyum: U Nisy
    - : -
    Mlada Boleslav
    Hakem: Emanuel Marek
    -:-
  • 224
    ÇEK
    18:00
    Teplice
    Stadyum: Na Stinadlech
    - : -
    Dukla Prag
    Hakem: Jiri Houdek
    -:-
  • 225
    ÇEK
    18:00
    Viktoria Plzen
    Stadyum: Doosan Arena (Struncovy Sady)
    - : -
    Jihlava
    Hakem: Miroslav Zelinka
    -:-
  • 183
    ÇİN
    14:35
    Hebei China Fortune
    Stadyum: Qinhuangdao Olympic Sports Center
    - : -
    Changchun YaTai
    Hakem: Lei Zhang
    -:-
  • 184
    ÇİN
    14:35
    Shanghai SIPG
    Stadyum: Shanghai Stadium
    - : -
    Beijing Guoan
    Hakem: Haixin Li
    -:-
  • 185
    ÇİN
    14:35
    Tianjin Quanjian
    Stadyum: Haihe Educational Football Stadium
    - : -
    Tianjin Teda
    Hakem: Huang Yejun
    -:-
  • 186
    ÇİN2
    14:35
    Nei Mongol Zhongyou
    - : -
    Wuhan Zall
    -:-
  • 187
    ÇİN2
    14:35
    Shenzhen FC
    - : -
    Xinjiang Tianshan
    -:-
  • 180
    ÇİN2
    14:00
    Zhejiang Yiteng
    - : -
    Dalian Transcendence
    -:-
  • 181
    DK20
    14:00
    Japonya U20
    - : -
    İtalya U20
    -:-
  • 182
    DK20
    14:00
    Uruguay U20
    - : -
    Güney Afrika U20
    -:-
  • 247
    EKV1
    20:00
    El Nacional
    - : -
    Clan Juvenil
    -:-
  • 275
    EKV1
    23:00
    Fuerza Amarilla
    - : -
    River Plate Ecuador
    -:-
  • 190
    FİN
    15:00
    FC Lahti
    - : -
    HJK Helsinki
    -:-
  • 188
    FİN
    15:00
    HIFK Helsinki
    - : -
    Inter Turku
    -:-
  • 198
    FİN
    17:00
    JJK Jyvaskyla
    - : -
    Ilves Tampere
    -:-
  • 189
    FİN
    15:00
    PS Kemi
    - : -
    VPS
    -:-
  • 199
    FİN
    17:00
    RoPS
    - : -
    KuPS Kuopio
    -:-
  • 226
    FİN
    18:00
    SJK Seinajoki
    - : -
    IFK Mariehamn
    -:-
  • 201
    FİN2
    17:00
    Haka
    - : -
    OPS
    -:-
  • 268
    FRK
    22:00
    Angers
    Stadyum: Jean Bouin
    - : -
    Paris Saint-Germain
    Hakem: Benoit Bastien
    -:-
  • 175
    GKOR
    13:00
    FC Seoul
    - : -
    Ulsan Hyundai
    -:-
  • 176
    GKOR
    13:00
    Gwangju
    - : -
    Jeju United
    -:-
  • 173
    GKOR
    12:00
    Pohang Steelers
    - : -
    Gangwon
    -:-
  • 177
    GKOR2
    13:00
    Anyang
    - : -
    Gyeongnam FC
    -:-
  • 249
    HIR
    20:00
    Dinamo Zagreb
    Stadyum: Maksimir
    - : -
    Rijeka
    Hakem: Mario Zebec
    -:-
  • 196
    HIR
    17:00
    Inter Zapresic
    Stadyum: SRC Zapresic
    - : -
    Istra 1961
    Hakem: Ante Vucemilovic Simunovic
    -:-
  • 102
    FAK
    19:30
    Arsenal
    Stadyum: Wembley
    - : -
    Chelsea
    Hakem: Anthony Taylor
    -:-
  • 258
    İR1
    21:15
    Cobh Ramblers
    - : -
    Waterford United
    -:-
  • 260
    İR1
    21:30
    Longford Town
    - : -
    Wexford Youths
    -:-
  • 101
    İKK
    17:00
    Celtic
    Stadyum: Hampden Park
    - : -
    Aberdeen
    Hakem: Bobby Madden
    -:-
  • 240
    İS2
    19:00
    Almeria
    Stadyum: Estadio Mediterraneo
    - : -
    Mirandes
    Hakem: Alberola Rojas
    -:-
  • 212
    İS2
    17:00
    Huesca
    Stadyum: Estadio El Alcoraz
    - : -
    Lugo
    Hakem: Guillermo Fernandez
    -:-
  • 241
    İS2
    19:00
    Sevilla II
    Stadyum: Jose Ramon Cisneros Palacios
    - : -
    Cadiz
    Hakem: Diaz de Mera
    -:-
  • 242
    İS2
    19:00
    Valladolid
    Stadyum: Nuevo Jose Zorrilla
    - : -
    Getafe
    Hakem: Ais Reig
    -:-
  • 274
    İSPK
    22:30
    Barcelona
    Stadyum: Vicente Calderon
    - : -
    Deportivo Alaves
    Hakem: Clos Gomez
    -:-
  • 204
    İSÇ
    17:00
    Djurgarden
    Stadyum: Tele 2 Arena
    - : -
    AFC Eskilstuna
    Hakem: Bojan Pandzic
    -:-
  • 205
    İSÇ
    17:00
    Kalmar
    Stadyum: Guldfageln Arena
    - : -
    GIF Sundsvall
    Hakem: Patrik Eriksson
    -:-
  • 238
    İSÇ
    19:00
    Norrköping
    Stadyum: Nya Parken (Idrottspark)
    - : -
    Halmstad
    Hakem: Markus Strömbergsson
    -:-
  • 206
    İSÇ2
    17:00
    Dalkurd
    - : -
    Atvidaberg
    Hakem: Victor Wolf
    -:-
  • 239
    İSÇ2
    19:00
    Degerfors
    - : -
    GAIS
    Hakem: Nermin Cisic
    -:-
  • 207
    İSÇ2
    17:00
    Norrby IF
    - : -
    IK Frej Taby
    Hakem: Per Melin
    -:-
  • 208
    İSÇ2
    17:00
    Varbergs BoIS FC
    - : -
    Falkenbergs FF
    Hakem: Jonas Karlsson
    -:-
  • 210
    İSÇ3
    17:00
    Qviding FIF
    - : -
    IK Oddevold
    -:-
  • 211
    İSÇ3
    17:00
    Utsiktens BK
    - : -
    FK Karlskrona
    -:-
  • 209
    İSÇ3
    17:00
    Sollentuna FF
    - : -
    Sandvikens IF
    -:-
  • 231
    İTA
    19:00
    Atalanta
    Stadyum: Azzurri d'Italia
    - : -
    Chievo
    Hakem: Domenico Celi
    -:-
  • 232
    İTA
    19:00
    Bologna
    Stadyum: Renato Dall Ara
    - : -
    Juventus
    Hakem: Maurizio Mariani
    -:-
  • 261
    İTB
    21:30
    Benevento
    Stadyum: Stadio Ciro Vigorito
    - : -
    Perugia
    Hakem: Federico La Penna
    -:-
  • 229
    İZL
    19:00
    İB Vestmannaeyjar
    - : -
    İA Akranes
    -:-
  • 200
    İZL
    17:00
    KA Akureyri
    - : -
    Vikingur Reykjavik
    -:-
  • 230
    İZL1
    19:00
    Thor Akureyri
    - : -
    Haukar
    -:-
  • 178
    JAP
    13:00
    Sagan Tosu
    - : -
    Consadole Sapporo
    -:-
  • 179
    JAP2
    13:00
    V-Varen Nagasaki
    - : -
    Tokyo Verdy
    -:-
  • 174
    JAP2
    12:00
    Yokohama FC
    - : -
    Nagoya Grampus
    -:-
  • 253
    MAC
    20:00
    Budapest Honved
    - : -
    Videoton
    -:-
  • 255
    MAC
    20:00
    Budapest Vasas
    - : -
    Mezokövesd-Zsory
    -:-
  • 250
    MAC
    20:00
    Diosgyor
    - : -
    Debrecen
    -:-
  • 251
    MAC
    20:00
    Ferencvaros
    - : -
    Ujpest
    -:-
  • 254
    MAC
    20:00
    Paksi SE
    - : -
    MTK Budapest
    -:-
  • 252
    MAC
    20:00
    Szombathelyi Haladas
    - : -
    Gyirmot
    -:-
  • 233
    NOR
    19:00
    Sandefjord
    Stadyum: Komplett.no Arena
    - : -
    Odds BK
    Hakem: Trond Ivar Dovle
    -:-
  • 192
    NOR1
    16:00
    Start
    - : -
    Jerv
    -:-
  • 202
    NOR3
    17:00
    Grorud IL
    - : -
    Follo
    -:-
  • 203
    NOR3
    17:00
    Fana
    - : -
    Notodden
    -:-
  • 193
    NOR3
    16:00
    Vard Haugesund
    - : -
    Hönefoss BK
    -:-
  • 256
    PER
    20:30
    Ayacucho FC
    - : -
    Comerciantes Unidos
    -:-
  • 276
    PER
    23:00
    Sporting Cristal
    - : -
    Sport Huancayo
    -:-
  • 234
    POL
    19:00
    Arka Gdynia
    Stadyum: Stadion Gosir
    - : -
    Ruch Chorzow
    Hakem: Tomasz Musial
    -:-
  • 235
    POL
    19:00
    Gornik Leczna
    Stadyum: Gornik
    - : -
    Zaglebie Lubin
    Hakem: Tomasz Kwiatkowski
    -:-
  • 236
    POL
    19:00
    Piast Gliwice
    Stadyum: Piast
    - : -
    Wisla Plock
    Hakem: Pawel Raczkowski
    -:-
  • 237
    POL
    19:00
    Slask Wroclaw
    Stadyum: Miejski Wroclaw
    - : -
    Cracovia Krakow
    Hakem: Bartosz Frankowski
    -:-
  • 257
    ROK
    20:45
    Voluntari
    - : -
    Astra Giurgiu
    -:-
  • 195
    SSL
    16:00
    Atiker Konyaspor
    Stadyum: Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu
    - : -
    Akhisar Belediyespor
    Hakem: Serkan Tokat
    -:-
  • 243
    SSL
    19:00
    Fenerbahçe
    Stadyum: Ülker Stadyumu
    - : -
    Trabzonspor
    Hakem: Ali Palabıyık
    -:-
  • 194
    SSL
    16:00
    Kasımpaşa
    Stadyum: Recep Tayyip Erdoğan
    - : -
    Antalyaspor
    Hakem: Barış Şimşek
    -:-
  • 227
    SSL
    18:00
    Medipol Başakşehir
    Stadyum: Başakşehir Fatih Terim Stadı
    - : -
    Adanaspor
    Hakem: Halis Özkahya
    -:-
  • 213
    S3-2P
    17:00
    Erbaaspor
    Stadyum: Ankara 19 Mayıs
    - : -
    Silivrispor
    Hakem: Özgür Yankaya
    -:-
  • 214
    UKR
    17:00
    Volyn Lutsk
    Stadyum: Avangard
    - : -
    Karpaty Lviv
    Hakem: Evgen Aranovskiy
    -:-
  • 215
    UKR
    17:00
    Vorskla Poltava
    Stadyum: Vorskla Butovsky
    - : -
    Dnipro Dnipropetrovsk
    Hakem: Yaroslav Kozyk
    -:-
  • 216
    UKR
    17:00
    Zirka
    Stadyum: Stadion Zirka
    - : -
    Stal Kamianske
    Hakem: Mykola Balakin
    -:-
  • 263
    URU
    21:30
    Defensor Sporting
    - : -
    El Tanque Sisley
    -:-
  • 264
    URU
    21:30
    Liverpool FC (Montevideo)
    - : -
    Boston River
    -:-
  • 265
    URU
    21:30
    Plaza Colonia
    - : -
    Rampla Juniors
    -:-